KTO SME

Ado & Veny

AĎO & VENY

Sme dvaja mladí, obyčajní ľudia, z mäsa a kostí, ktorí beznádejne podľahli láske ku psom, no dávno pred tým, než na seba narazili. Každý z nás si doma totiž vychoval svojho vlastného chlpáča. Zatiaľ, čo jeden z nás je tak trochu praktický, ten druhý je viac emocionálny. Spolu sme však hrdí rodičia našej slovenskej značky SHEEBA.

Moja láska ku psom ma priviedla k štúdiu kynológie na Univerzite veterinárneho lekárstva v Košiciach. Už počas praxe na veterinárnej klinike, či v útulku, ale aj v bežnom živote, som si začala všímať aké veľké množstvo psov v mojom okolí trpí rôznymi zdravotnými problémami, hlavne alergiami a kožnými ťažkosťami. V mnohých prípadoch liečba nebola účinná alebo sa po ukončení liečby príznaky objavili opäť, čo ma len utvrdzovalo v mojej domienke, že za týmito zdravotnými problémami sa pravdepodobne skrýva aj niečo iné.

Sheeba

SHEEBA

O pár rokov neskôr som spoznala Aďa a jeho fenku Rhodézskeho Ridgebacka Sheebu. Ani ona sa za svoj život nevyhla rôznym zdravotným problémom, či už išlo o nadmerné vypadávanie srsti, stále sa opakujúce svrbenie uší, dlhšie trvajúce zažívacie ťažkosti alebo nechutenstvo. Naša Sheeba je doslova GURMÁN OD NARODENIA, ktorý okrem citróna a čili papričiek zožerie hádam všetko na čo sa len pozrie. Čiže ak odmieta potravu, niečo s ňou naozaj nie je v poriadku.

Spolu so Sheebou mi Aďo ale predstavil aj BARF. Jedná sa o spôsob kŕmenia psa čerstvou a hlavne surovou stravou. Surové mäso, kosti, v kombinácii so zeleninou a ovocím, to všetko starostlivo miešané v správnych pomeroch tak, aby pes dostal všetko to čo jeho telo potrebuje. Ich výsledky ma príjemne prekvapili. Jednoducho povedané, odzrkadlilo sa to na výraznom zlepšení zdravotného stavu dnes už nášho psa. Tento fakt nás oboch utvrdil v tom, že pôvod mnohých zdravotných problémov u psov má spoločného menovateľa a tým je nevhodné krmivo.

Kedže sme však boli čoraz častejšie na cestách, príprava BARFu a jeho skladovanie začal byť pre nás neriešiteľný problém. Začali sme teda hľadať riešenie, s cieľom nájsť krmivo čo najviac príbuzné BARFu, neobsahujúce chémiu, konzervanty či aditíva, ktoré v prirodzenej potrave psa nemajú čo hľadať. Vraví sa, že všetky cesty vedú do Ríma, no nás tá naša doviedla k technológii výroby lisovaním za studena. Nápad na výrobu vlastného krmiva pod vlastnou značkou však v našich hlavách nevznikol ihneď. Dopracovať sa ku krmivu pre psov lisovanému za studena u nás bolo v dobe keď sme začínali ťažké. A tak sme si položili otázku, prečo by sme nemohli začať vyrábať vlastné za studena lisované krmivo, pod vlastnou značkou a ponúknuť túto alternatívu aj ostatným chovateľom psov na Slovensku? Rozhodli sme sa teda vsadiť všetko na jednu kartu a vykročiť týmto smerom.

Sheeba

Po dlhých a nekonečných mesiacoch odriekania, množstve prečítanej odbornej literatúry, večeroch samoštúdia a mnohých konzultácii s odborníkmi v tejto problematike, Vám konečne môžeme predstaviť náš produkt, na ktorý sme tak dlho čakali, a na ktorý sme aj patrične hrdí. Nepretržite však pracujeme na ďalších novinkách, ktoré…